Premio Lietuva

Raskite arčiausią Premio atstovą

ES padangų ženklinimo etiketė

Geresnės padangų kokybės etiketė


Standartizuotas ženklinimas, įvestas Europos Komisijos 2012 m. lapkričio 1 d., nurodo 3 svarbiausias padangų savybes: degalų naudojimo efektyvumą, sukibimą su šlapia danga ir triukšmą.

Degalų efektyvumo ir sukibimo su šlapia danga žymėjimo forma panaši į egzistuojantį energijos koeficiento žymėjimą (pvz., buitinių prietaisų), raidė A žymi geriausią padangų kokybę kiekvienoje kategorijoje, o G - blogiausią. Padangų triukšmas išreiškiamas decibelais, nurodant vieną, dvi ar tris garso bangas, kai viena banga žymi tyliausias, o trys bangos - garsiausias padangas. Kiekvienai padangai skirtas vienodas žymėjimas tam, kad Jūs galėtumėte lengviau palyginti ir greičiau rastumėte Jūsų poreikius atitinkančią padangą.

Mes džiaugiamės ES padangų ženklinimo etiketėmis, nes tikime, kad tai leis naudotis saugiomis ir efektyviomis degalų sunaudojimo atžvilgiu padangomis.

Jūsų „Premio“ atstovas visada pasiruošęs suteikti informacijos šia tema.
 

​​3 SAVYBĖS

 

Degalų naudojimo efektyvumas

Riedančios padangos deformuojasi ir reikalauja energijos, vadinamos „pasipriešinimu riedėjimui“. Kai pasipriešinimas riedėjimui mažas, padangoms reikia mažiau energijos, o tai sumažina degalų sąnaudas ir CO2 emisiją.

Sukibimas su šlapia danga

Padangos su geru sukibimu esant šlapiai dangai užtikrina trumpesnį stabdymo kelią šlapioje važiuojamoje dalyje - tai be abejonės svarbiausias saugumo pranašumas važiuojant lietuje.

Išorinis triukšmas

Išorinis padangų triukšmo lygis Europos Komisijos žymimas decibelais nurodant vieną, dvi ar tris garso bangas.